İçli Köfte Nasıl Yapılır! İçli Köfte Yapılışı Tarifi!

İçli Köfte Nasıl Yapılır! İçli Köfte Yapılışı Tarifi!İçli Köfte Nasıl Yapılır! İçli Köfte Yapılışı Tarifi!İçli Köfte Nasıl Yapılır! İçli Köfte Yapılışı Tarifi!

İç Malzemeleri:500 gr kıyma, 1 su bardağı ceviz içi, 2 yemek kaşığı salça, Tuz, karabiber, pul biber, kimyon, 1 adet soğan, 3 yemek kaşığı sıvı yağ
Dış Malzemeleri:1 kilo un, 2,5 su bardağı ince bulgur, 3 yemek kaşığı salça, Tuz, karabiber, pul biber, kimyon, 2 adet soğan, 2 adet yumurta


Yapılışı:

İç malzeme :Sıvı yağı bir tavaya koyunuz. İnce rendelenmiş soğanı pembeleşinceye kadar kavurunuz. Kıymayı ilave ediniz. Biraz kavurduktan sonra tuz, salça ve baharatları ekleyiniz. Kavurma işlemi bittikten sonra ise iri dövülmüş ceviz içini ilave ediniz.
Dış malzeme:İlk olarak ince bulguru sıcak su ile ıslatınız. Suyunu çekince içine yumurtaları, soğanı, salçayı, tuzu, baharatları ilave ederek karıştırınız. Daha sonra unu ilave ediniz ve yoğurunuz.


Hazırlanışı :İyice yoğurdunuz dış malzemeden bir parça koparınız. Yuvarlayınız ve daha sonra baş parmağınız yardımıyla ortasını oyunuz. Buraya hazırladığınız iç malzemeden doldurunuz. Fakat iç malzemenin soğuk olması gerektiğini unutmayınız. Daha sonra boşluğu kapatınız. Kaynamış suya hazırlamış olduğunuz köfteleri atınız. 10 dakika kadar bekletip alınız. Daha sonra yağ dolu bir tavada köftelerinizi kızartınız. Afiyet olsun.Bu Tarif BuradanAlıntıdır!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !